
Out Of Stock
IBM System X3650 M3 2x Xeon E5506 4x4GB Ram 3x146GB HDD 2x675W PS Storage Server
Estimated Date of Dispatch by Mon May 18 2026
₹50,355
Ex Tax: ₹42,674
Free Shipping
GST Invoice
- Stock: Out Of Stock
- Model: IBM System X3650 M3
- SKU: 66IN8PAW1G
- MPN: IBM System X3650 M3
- XSIN: 66IN8PAW1G
- Condition: Seller Refurbished

7 Days Easy Return
100% Payment Protection. Return is applicable in case item is damaged faulty or different from description. Know More Get GST Invoice and Save up to 18% on Business Purchases
Credit Card/Debit Card EMI Available
Sponsored

SOLD BY
IT-seller
Product Quality
(0/5)
Delivery & Packaging
(0/5)
Service Support
(0/5)
Value
(0/5)
Price
(0/5)
Total Products 288
| General | |
| Warranty | 90 days |
| Model | IBM System X3650 M3 |
| Rack Server | |
| Processor Model | Xeon E5506 |
| No of CPU Core | 8 core |
| No of Processor Supported | 2 |
| No of Processor Installed | 2 |
| Memory Installed | 4 x 4GB |
| No of Hard Disk Installed | 3 |
| Rack Server Form Factor | 2U |
| Hard Disk Capacity | 146GB |
| Raid Controller | 49Y4737 |
| Power Supply Capacity | 675W |
| No of Power Supply Installed | 2 |
IBM System X3650 M3 2x Xeon E5506 4x4GB Ram 3x146GB HDD 2x675W PS Storage Server
Tags:
IBM
, System X3650 M3
, Xeon E5506
, Ram
, HDD
, Storage Server
, 675W PS
, Data Storage
, Business Server









