
ASUS Laptop Battery X550E/ROG GL752VW G752VW N552V N552VX GL752 N552 N752 , 14.4V 4 Cells 2200mAh -Compatible
Estimated Date of Dispatch by Mon May 18 2026
₹1,503
Ex Tax: ₹1,274
Free Shipping
GST Invoice
- Stock: 10
- Model: ASUS X550E/ASUS ROG GL752VW G752VW N552V N552VX GL752 N552 N752
- SKU: 118INUYTNGG
- XSIN: 118INUYTNGG
- Condition: New

7 Days Easy Return
100% Payment Protection. Return is applicable in case item is damaged faulty or different from description. Know More Get GST Invoice and Save up to 18% on Business Purchases
Credit Card/Debit Card EMI Available
Sponsored

SOLD BY
Lappyshop
Product Quality
(0/5)
Delivery & Packaging
(0/5)
Service Support
(0/5)
Value
(0/5)
Price
(0/5)
Total Products 331

| General | |
| Condition | NEW |
| Warranty | 12 months |
| Laptop Battery | |
| Brand | Lappypower/lapcare/procare |
| Compatible Battery Part No | A41N1501 Laptop Battery, ROG GL752VW, G752VW, N552V, N552VX, N752VX |
| Compatible Laptop Model | A41N1501 Laptop Battery for ASUS ROG GL752VW G752VW N552V N552VX N752VX |
| Rating | 2200mAh |
| Voltage | 14.4V |
| Cell | 4 |
| Warranty Summary | |
| Covered in Warranty | Defective Product Only |
| Not Covered in Warranty | Product is misused, tampered, physical damage or burnt, water damage, use of chemicals & soldered or altered in any way. |
| Warranty Service Type | Replacement |
ASUS Laptop Battery X550E/ROG GL752VW G752VW N552V N552VX GL752 N552 N752 , 14.4V 4 Cells 2200mAh -Compatible









