
HP Laptop Battery ZO04XL ZO04, Zbook Studio G3 Series Laptop , 15.2V 4 Cells 4210mAh Compatible
Estimated Date of Dispatch by Mon May 18 2026
₹1,579
₹2,256
Ex Tax: ₹1,338
Free Shipping
GST Invoice
- Stock: 10
- Model: HP ZO04
- SKU: 118INBD1356
- XSIN: 118INBD1356
- Condition: New

7 Days Easy Return
100% Payment Protection. Return is applicable in case item is damaged faulty or different from description. Know More Get GST Invoice and Save up to 18% on Business Purchases
Credit Card/Debit Card EMI Available
Sponsored

SOLD BY
Lappyshop
Product Quality
(0/5)
Delivery & Packaging
(0/5)
Service Support
(0/5)
Value
(0/5)
Price
(0/5)
Total Products 331

| General | |
| Condition | NEW |
| Warranty | 12 months |
| Laptop Battery | |
| Brand | Lappypower/lapcare/procare |
| Compatible Battery Part No | HP ZO04XL, HP ZO04, HP HSTNN-LB6W, HP HSTNN-C88C, HP 808450-001, HP ZO04XL.. |
| Compatible Laptop Model | HP HP Zbook Studio G3 Series |
| Rating | 4210mAh |
| Voltage | 15.2V |
| Cell | 4 |
| Warranty Summary | |
| Covered in Warranty | Defective Product Only |
| Not Covered in Warranty | Product is misused, tampered, physical damage or burnt, water damage, use of chemicals & soldered or altered in any way. |
| Warranty Service Type | Replacement |
HP Laptop Battery ZO04XL ZO04, Zbook Studio G3 Series Laptop , 15.2V 4 Cells 4210mAh Compatible









