
HP Laptop Battery Probook 5310, 14.8V 4 Cells 3000mAh -Compatible
Estimated Date of Dispatch by Tue May 19 2026
₹1,495
₹2,136
Ex Tax: ₹1,267
Free Shipping
GST Invoice
- Stock: 10
- Model: PROBOOK 5310
- SKU: 118IN6E6IFD
- XSIN: 118IN6E6IFD
- Condition: New

7 Days Easy Return
100% Payment Protection. Return is applicable in case item is damaged faulty or different from description. Know More Get GST Invoice and Save up to 18% on Business Purchases
Credit Card/Debit Card EMI Available
Sponsored

SOLD BY
Lappyshop
Product Quality
(0/5)
Delivery & Packaging
(0/5)
Service Support
(0/5)
Value
(0/5)
Price
(0/5)
Total Products 331

| General | |
| Condition | NEW |
| Warranty | 12 months |
| Laptop Battery | |
| Brand | Lappypower/lapcare/procare |
| Compatible Battery Part No | HSTNN-SB0H, FL04, , HSTNN-DB0H, 538693-251, 580956-001, HSTNN-SB0H, HSTNN-D80H, 538693-271, 538693-961, HSTNN-DB1L, BQ352AA, HSTNN-SBOH, AT907AA, 594637-241, HSTNN-C72C, 594637-221 |
| Compatible Laptop Model | ProBook 5310m, ProBook 5320M |
| Rating | 3000mAh |
| Voltage | 14.8V |
| Cell | 4 |
| Warranty Summary | |
| Covered in Warranty | Defective Product Only |
| Not Covered in Warranty | Product is misused, tampered, physical damage or burnt, water damage, use of chemicals & soldered or altered in any way. |
| Warranty Service Type | Replacement |
HP Laptop Battery Probook 5310, 14.8V 4 Cells 3000mAh -Compatible









