FS IEC320 C14 to IEC320 C15 14AWG 250V/15A Server Power Cable 10ft 3m PC14C15-15ABK-10
- Stock: 2
- Model: PC14C15-15ABK-10
- SKU: 119IN0FZFKM
- MPN: PC14C15-15ABK-10
- XSIN: 119IN0FZFKM
| Part Number | PC14C15-15ABK-10 |
| Model | PC14C15-15ABK-10 |
| Compatibility | All |
FS IEC320 C14 to IEC320 C15 14AWG 250V/15A Server Power Cable 10ft 3m
Part No: PC14C15-15ABK-10
Product Details
| Male | IEC60320 C14 | Female | IEC60320 C15 |
| Length | 10ft (3m) | Color | Black |
| Gauge | 14AWG | Cable Outer Diameter | 9.5 ± 0.2mm |
| Voltage Compability | 100-250VAC | Maximum Input Amps | 15A |
| Jacket | SJT (PVC material) | Jacket Temp. Rating | 105°C |
Tags:
IEC320 C14
, IEC320 C15
, 14AWG
, 250V
, 15A