
Laptop Battery For DELL V14/ 4030, 11.1V 6 Cells 4400mAh Compatible
Estimated Date of Dispatch by Sat May 2 2026
₹1,150
₹1,533
Ex Tax: ₹974
Free Shipping
GST Invoice
- Stock: 10
- Model: DELL V14/ 4030
- SKU: 118INF0MCNH
- XSIN: 118INF0MCNH
- Condition: New

7 Days Easy Return
100% Payment Protection. Return is applicable in case item is damaged faulty or different from description. Know More Get GST Invoice and Save up to 18% on Business Purchases
Credit Card/Debit Card EMI Available
Sponsored

SOLD BY
Lappyshop
Product Quality
(0/5)
Delivery & Packaging
(0/5)
Service Support
(0/5)
Value
(0/5)
Price
(0/5)
Total Products 230

| General | |
| Condition | NEW |
| Warranty | 12 months |
| Laptop Battery | |
| Brand | Lappypower/lapcare/procare |
| Compatible Battery Part No | Dell 0M4RNN, Dell FMHC10, Del TKV2V, Dell W4FYY, Dell X3X3X.. |
| Compatible Laptop Model | Dell Inspiron 14V, Dell Inspiron 14VR, Dell Inspiron 14V, Dell Inspiron N4020, Dell Inspiron N4030, Dell Inspiron N4030D. |
| Rating | 4400mAh |
| Voltage | 11.1V |
| Cell | 6 |
| Warranty Summary | |
| Covered in Warranty | Defective Product Only |
| Not Covered in Warranty | Product is misused, tampered, physical damage or burnt, water damage, use of chemicals & soldered or altered in any way. |
| Warranty Service Type | Replacement |
Laptop Battery For DELL V14/ 4030, 11.1V 6 Cells 4400mAh Compatible









