
Out Of Stock
oneplus 9rt 5G 8GB RAM 128GB Storage Mobile Phone - Open Box
Estimated Date of Dispatch by Sun May 31 2026
₹23,010
Ex Tax: ₹19,500
Free Shipping
GST Invoice
- Stock: Out Of Stock
- Model: MT2111
- SKU: 363IN173BDA
- MPN: MT2111
- XSIN: 363IN173BDA
- Condition: Used

7 Days Easy Return
100% Payment Protection. Return is applicable in case item is damaged faulty or different from description. Know More Get GST Invoice and Save up to 18% on Business Purchases
Credit Card/Debit Card EMI Available
Sponsored

SOLD BY
Mobile-Spares
Product Quality
(0/5)
Delivery & Packaging
(0/5)
Service Support
(0/5)
Value
(0/5)
Price
(0/5)
Total Products 7952
| General | |
| Condition | Used |
| Warranty | 6 Months Warranty (Warranty Void if seal is Removed/Broken or Tampered) |
| Warranty Terms | If there are any physical or cosmetic problems (dents, scratches, etc.) with the gadget, requests for a refund or replacement should be made within 48 hours of the device's delivery. |
| General | |
| Model Name | 9RT 5G |
| SIM Type | Dual nano-SIM |
| Touchscreen | Yes |
| Display Features | |
| Display Size | 6.62 inch |
| Resolution | 1080 x 2400 pixel |
| Resolution Type | FHD+ AMOLED |
| Os & Processor Features | |
| Operating System | Android 11 |
| Processor Brand | Snapdragon |
| Processor Type | Qualcomm Snapdragon 888 |
| Processor Core | Dual Core |
| Memory & Storage Features | |
| Internal Storage | 128 GB |
| RAM | 8 GB |
| Expandable Storage | 1 TB |
| Camera Features | |
| Front Camera | 16 MP |
| Back Camera | 50 MP + 16 MP + 2 MP |
| Call Features | |
| Call Features | Yes |
| Connectivity Features | |
| Network Type | 5G |
| Supported Networks | 5G, GSM, 4G LTE, CDMA |
| Internet Connectivity | 5G,4G, 3G, Wi-Fi, EDGE, GPRS |
| Battery & Power Features | |
| Battery Capacity | 4500 mAh |
| Adapter ( Yes/No ) | No |
| Data Cable ( Yes/No ) | No |
| Box ( Yes/No ) | No |
oneplus 9rt 5G 8GB RAM 128GB Storage Mobile Phone - Open Box
Tags:
OnePlus 9RT
, 5G
, Open Box
, 8GB RAM
, 128GB Storage
, Mobile Phone
, Android
, Snapdragon
, 120Hz Display
, Fast Charging




