
HP 500GB 7.2K RPM 3G SATA 3.5 LFF HDD Hard Drive MDL Hot Swap Tray 459319-001
Estimated Date of Dispatch by Wed May 20 2026
₹8,142
Ex Tax: ₹6,900
Free Shipping
GST Invoice
- Stock: 1
- Model: HP 500GB 7.2K 3G SATA 3.5 459319-001
- SKU: 87INLS2MFU
- XSIN: 87INLS2MFU
- Condition: Used

7 Days Easy Return
100% Payment Protection. Return is applicable in case item is damaged faulty or different from description. Know More Get GST Invoice and Save up to 18% on Business Purchases
Credit Card/Debit Card EMI Available
Sponsored

SOLD BY
GARoshanKiruthik
Product Quality
(0/5)
Delivery & Packaging
(0/5)
Service Support
(0/5)
Value
(0/5)
Price
(0/5)
Total Products 1095
| General | |
| Warranty | One Month Warranty. |
| Part Number | HP 500GB 7.2K RPM 3G SATA 3.5 LFF HDD Hard Drive MDL Hot Swap Tray 459319-001 |
| Model | HP 500GB 7.2K RPM 3G SATA 3.5 LFF HDD Hard Drive MDL Hot Swap Tray 459319-001 |
| Hard Disk | |
| Hard Disk Interface | HP 500GB 7.2K RPM 3G SATA 3.5 LFF HDD Hard Drive MDL Hot Swap Tray 459319-001 |
| Hard Disk Form Factor | HP 500GB 7.2K RPM 3G SATA 3.5 LFF HDD Hard Drive MDL Hot Swap Tray 459319-001 |
| Hard Disk RPM | HP 500GB 7.2K RPM 3G SATA 3.5 LFF HDD Hard Drive MDL Hot Swap Tray 459319-001 |
| Hard Disk Speed | HP 500GB 7.2K RPM 3G SATA 3.5 LFF HDD Hard Drive MDL Hot Swap Tray 459319-001 |
| Hard Disk Capacity | HP 500GB 7.2K RPM 3G SATA 3.5 LFF HDD Hard Drive MDL Hot Swap Tray 459319-001 |
HP 500GB 7.2K RPM 3G SATA 3.5 LFF HDD Hard Drive MDL Hot Swap Tray 459319-001









