Dell 32GB PC3-12800 DDR3-1600MHz ECC Registered CL11 240-Pin Load Reduced DIMM 1.35V Low Voltage Quad Rank Memory Module Part# SNP1600P3LL11/32G
Estimated Date of Dispatch by Fri May 15 2026 Order Before 3PM
Free Shipping
GST Invoice
- Stock: 20
- Model: SNP1600P3LL11/32G
- SKU: 98IN7E7OW5
- MPN: SNP1600P3LL11/32G
- XSIN: 98IN7E7OW5
- Condition: Seller Refurbished
SOLD BY
parts-spares
| General | |
| Condition | Refurbished ( Pulled Out ) |
| Warranty | 30Days |
| Part Number | SNP1600P3LL11/32G |
| Compatibility | Server |
| RAM Specification | |
| Capacity | 32GB |
| Memory Type | DDR3 LRDIMM |
| Bus Type | PC-12800 |
| Voltage | 1.35 |
| Rank | Rank 4 |
| Data Transfer Rate | 1600Mhz |
| Error Correction | Load Reduced ECC |
| Pins | 240 Pin |
| Cycle Time | 1.25ns |
| CAS | CL11 |
Dell 32GB PC3-12800 DDR3-1600MHz ECC Registered CL11 240-Pin Load Reduced DIMM 1.35V Low Voltage Quad Rank Memory Module Part/returns-policy SNP1600P3LL11/32G
Tags:
Dell
, 32GB
, DDR3
, 1600MHz