
Out Of Stock
Samsung Galaxy A20 3GB RAM 32GB Storage Mobile Phone - Open Box
Estimated Date of Dispatch by Mon May 18 2026
₹5,310
Ex Tax: ₹4,500
Free Shipping
GST Invoice
- Stock: Out Of Stock
- Model: Galaxy A20
- SKU: 363IN3UFHGA
- MPN: Galaxy A20
- XSIN: 363IN3UFHGA
- Condition: Used

7 Days Easy Return
100% Payment Protection. Return is applicable in case item is damaged faulty or different from description. Know More Get GST Invoice and Save up to 18% on Business Purchases
Credit Card/Debit Card EMI Available
Sponsored

SOLD BY
Mobile-Spares
Product Quality
(0/5)
Delivery & Packaging
(0/5)
Service Support
(0/5)
Value
(0/5)
Price
(0/5)
Total Products 7952
| General | |
| Condition | Used |
| Warranty | 6 Months Warranty (Warranty Void if seal is Removed/Broken or Tampered) |
| Warranty Terms | If there are any physical or cosmetic problems (dents, scratches, etc.) with the gadget, requests for a refund or replacement should be made within 48 hours of the device's delivery. |
| General | |
| Model Name | Galaxy A20 |
| SIM Type | Dual Sim |
| Touchscreen | Yes |
| Display Features | |
| Display Size | 6.5 inch |
| Resolution | 720 x 1520 Pixels |
| Resolution Type | HD+ |
| Os & Processor Features | |
| Operating System | Android Pie 9 |
| Processor Brand | Snapdragon |
| Processor Type | Qualcomm SDM450-B01 |
| Processor Core | Octa Core |
| Memory & Storage Features | |
| Internal Storage | 32 GB |
| RAM | 3 GB |
| Expandable Storage | 512 GB |
| Camera Features | |
| Front Camera | 8MP |
| Back Camera | 13MP + 8MP + 5MP |
| Call Features | |
| Call Features | yes |
| Connectivity Features | |
| Network Type | 4G, 3G, 2G |
| Supported Networks | 4G LTE, WCDMA, GSM |
| Internet Connectivity | N/A |
| Battery & Power Features | |
| Battery Capacity | 4000 mAh |
| Adapter ( Yes/No ) | No |
| Data Cable ( Yes/No ) | No |
| Box ( Yes/No ) | No |




