Laptop Display Screen NV156FHM-N61 V8.2 15.6 Inch LED FHD (1920x1080 30 Pin)
Estimated Date of Dispatch by Sun May 17 2026
Free Shipping
GST Invoice
  • Stock: 45
  • Model: NV156FHM-N61 V8.2
  • SKU: 150INRUJ0PC
  • MPN: Does Not Apply
  • XSIN: 150INRUJ0PC
  • Condition: New
7 Days Easy Return
Get GST Invoice and Save up to 18% on Business Purchases
Credit Card/Debit Card EMI Available
xfurbish seller
SOLD BY
ScreenWorld
General
ConditionNew
Warranty90 Days
Part NumberNV156FHM-N61 V8.2
ModelNV156FHM-N61 V8.2
CompatibilityNV156FHM-N61 V8.2
Laptop Screen
Part TypePaper LED
ResolutionFHD 1920x1080
Size15.6 inch
Surface TypeGlossy
Video Connector30 Pin
Warranty Summary
Covered in WarrantyDefective Product Only
Warranty Service TypeReplacement
Laptop Paper-LED Screen Display FHD 1920x1080 IPS 15.6 inch 30 Pins 60Hz Glossy NV156FHM-N61 V8.2 Without Touch