  • Model: KVR1333D3N9/4G-SP
  • SKU: 313INITE1BX
  • MPN: KVR1333D3N9/4G-SP
  • XSIN: 313INITE1BX
  • Condition: Seller Refurbished
7 Days Easy Return
Get GST Invoice and Save up to 18% on Business Purchases
Credit Card/Debit Card EMI Available
xfurbish seller
SOLD BY
PriceChallenge
Total Products 52
Have a question?
General
ConditionNEW
Warranty1 YEAR
Part NumberKVR1333D3N9/4G-SP
Compatibility4 GB
RAM Specification
Capacity4 GB DDR III
Memory TypeDDR III
Bus TypeDDR III
Voltage1.0
Rank1333
Data Transfer Rate1333
PinsGRADE A
BrandKingston
Form FactorDIMM
RAM Memory TechnologyDDR3
Computer Memory Size4 GB
Memory Speed1333 MHz
About this item
  • One 4GB Module of 1333MHZ DDR3 Memory
  • Specifically designed and tested for compatibility in various devices
  • 240-Pin Non-ECC Unbuffered DIMM
  • From the industry leader in PC Memory
  • Backed by a lifetime warranty and free technical support
  • VDDQ = 1.5V (1.425V ~ 1.575V and Bi-directional Differential Data Strob